Okna Donap
On-line poptávka
Facebook
Okna
a balkonové dveře
Vchodové
dveře
Vnitřní
dveře
Garážová
vrata
Zimní zahrady
a zasklívání lodžií
Rolety,
žaluzie a sítě
Střešní okna
a půdní schody

Zimní zahrady a zasklívání lodžií, DonapSun

Zimní zahrady, prosklené stěny, malé fasády
Rozšíření obytného prostoru o zimní zahradu či prosklený přístřešek je designová a praktická záležitost, která však vyžaduje značné zkušenosti nejen s montáží oken, ale i se stavebnictvím a případně i s tesařským a pokrývačským řemeslem. Naše firma zajišťuje kompletně celý servis od poradenství, přes výběr materiálu a návrhu stavby, až po realizaci.

 

DonapSun, hliníkový prosklený přístřešek

Firma Donap spol. s r.o. vyrábí a montuje hliníkové přístřešky DonapSun, které v porovnání se zimní zahradami vynikají svojí praktičností, lehkostí a v neposlední řadě i mnohem nižší cenou. Boční prosklení lze volit buď pevně zasklené, nebo posuvné, čiré nebo matné, obyčejné nebo kalené. Posuvné stěny lze dodat se sníženým prahem pro snadnější průchod. Střešní krytinou je obvykle polykarbonát, který nezatěžuje střešní konstrukci, je odolný vůči sněhu a kroupám a nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Není vyjímkou použít jako střešní krytinu i bezpečnostní sklo, které pustí ještě více světla než polykarbonát, ale je skrze něj vidět i venkovní nečistota a ne vždy je ke střeše snadný přístup pro umytí venkovní strany skla. Konstrukce je tvořena hliníkovými profily lakovanými do libovolných barev RAL, eloxu či dokonce i imitace dřeva (např. zlatý dub, ořech apod.). Hliníkové stojky vyžadují kotvení do podlahy buď přes betonové patky, anebo lze provést kompletně celou základovou desku včetně zemních úprav, podlah. Každý přístřešek či zimní zahrada je doporučováno zastínit. Střešní část lze proti sluníčku chránit samonosnou markýzou z venkovní strany nebo plisé roletkou z interiéru. Na svislé stěny existuje více možností jako např. venkovní žaluzie, venkovní fasádní clony, vnitřní vertikální žaluzie, japonské stěny apod..

 

720 993 950
volejte pondělí - pátek: 7:30 - 16:00 hodin
On-line poptávka

Zimní zahrady

Zimní zahrada - DonapZasklení bazénu - DonapZasklená zimní zahrada - DonapZasklená lodžie -DonapZasklená lodžie - DonapPřístřešek - DonapPosuvné dveře -DonapPosuvné dveře - DonapALU posuvný systém ve zlatém dubu -DonapALU posuvný systém ve zlatém dubu - DonapZimní zahrada vzorkovna - Donap - ŘíkovZimní zahradaZimní zahrady od DonapuZimní zahrady Donap

Zimní zahrada v panelovém domě? Proč ne?

Aplikací estetického a bezpečného zábradlí spolu se systémy dodatečného zasklení chceme vytvářet obytné a relaxační zóny, kde si užijete ranní posezení s kávou na čerstvém vzduchu nebo načerpáte pozitivní energii po náročném dni.

Zábradlí AluClick

AluClick je hliníkové zábradlí, které má velice pevnou a staticky tuhou konstrukci. Konstrukce je svařená ze speciálních profilů, zaručuje svým provedením a zpracováním maximální uživatelský komfort a bezpečnost.
 
Provedení zábradlí je na Vašem výběru. Může být vyrobeno jak s celoplošnou výplní, nejčastěji bezpečnostním sklem průhledným, průsvitným nebo neprůsvitným – barevným, variantně s deskami z kompozitních materiálů nebo s klasickou tyčovou výplní. Rovněž je možné i jejich vzájemná kombinace. Výplň je oboustranně uložena do profilovaného těsnění, díky čemuž se tlumí vibrace výplní a neusazují se nečistoty v prostoru mezi konstrukcí a výplní. Tuto výplň je možné kdykoli vyměnit za jinou.
 
Zábradlí může být s jedním nebo dvojitým madlem v horní části, s různým dělením a počtem jednotlivých polí. Masivní provedení konstrukce s nízkou hmotností oproti ocelovým zábradlím nezatěžuje nadměrně konstrukci stavby a díky své tuhosti umožňuje implementaci dodatečných zasklívacích systémů kotvených na madlo.
 
K zábradlí lze dodat celou řadu doplňků jako:
  • balkonové mezistěny
  • přístřešky
  • sušáky na prádlo
  • nebo držáky a konzole

Zasklívací systémy nejen pro lodžie

Pro příznivce zimních zahrad můžeme zábradlí osadit rámovými nebo bezrámovými systémy zasklení, které jsou kompatibilní se všemi typy zábradlí. Jejich montáží snížíte tepelné ztráty a dokážete zvětšit pocit soukromí a bezpečí.
 
Vybrat si můžete z několika typů zasklení:
Posuvný a otočný bezrámový systém
Jedná se o systém pro dodatečné zasklení balkonů a lodžií rovných rohových, jedno či oboustranně předsunutých. Systém je řešený jako zavěšený, s možností pohybu jednotlivých skleněných dílců do stran, kde se jednoduchým způsobem otočí k ostění a následně zajistí. Otáčení skel je možno vytvořit na libovolné straně, popřípadě na obou zároveň. Skleněná výplň je tvořena tvrzeným sklem o tloušťce 6mm zasazeným v horním a spodním okraji do elegantních hliníkových lišt, na kterých jsou umístěny pohybové a aretační komponenty.
 
Významným přínosem je možnost celou sestavu bezpečně uzamknout. Větrání (infiltrace) je zajištěno meziskelními mezerami, tak, aby nedocházelo k zamlžení skel a vzniku kondenzátu. Tento systém je díky zavěšení skleněných dílců ve třech bodech v otevřené poloze nejbezpečnější systém pro dodatečné zasklení na trhu. Celá konstrukce bez viditelných svislých rámů zasklení působí moderním lehkým a vzdušným dojmem.
Systém posuvný bezrámový
Tento systém je vhodný pro dodatečné zasklení lodžií, verand a teras rodinných domů. Jeho přednosti oceníme všude tam, kde nám stavební podmínky nebo estetické požadavky zákazníka nedovolí použití rámového způsobu zasklení. Systém je vyroben z kvalitních nekorodujících materiálů s povrchovou úpravou dle přání zákazníka (standard je bílá RAL 9003). Je řešený jako posuvný s možností pohybu jednotlivých dílců do stran. Sestavy je možné volit v provedení dvojdílném až osmidílném.
 
Zasklívat můžeme tímto systémem otvory až do výše 200 cm. Jako výplň je vždy použito bezpečnostní sklo 6 mm. Pokud hledáte funkční, variabilní a bezúdržbové zasklení s dlouhou životností za příznivou cenu, je tento systém vhodnou volbou.
 
Rámový posuvný systém
Toto zasklení tvoří posuvná křídla, která se skládají z rámu a výplně. Křídla se pohybují na kolečkách po pojezdových profilech. Křídla jsou osazena štětinkovým těsněním, které efektivně chrání vnitřní prostor před deštěm, větrem a prachem. Profily rámů jsou vyrobeny z hliníku, ve standardní úpravě bílý komaxit, na přání jakýkoli odstín dle RAL.
 
Možnost nízkého (bezbariérového) prahu. Celé zasklení je možné uzavřít a zajistit několika druhy madel. Všechny nabízené zasklívací systémy a zábradlí jsou české výroby a výrobce na ně poskytuje záruku 5 let!
Poslat odkaz na e-mail