Nabízíme

Střešní okna a půdní schody

Rekonstrukce staré půdy na obytné podkroví s sebou přináší i výměnu oken. Střešní okna jsou velmi namáhána povětrnostními vlivy a v případě levnějších modelů či nedostatečné údržby je nezbytná jejich obměna. Využijte nabídky DONAP a vybavte váš dům či byt špičkovými střešními okny, které díky moderním technologiím zůstanou po mnoho let beze změny barvy, struktury i vlastností.

Jak vybrat střešní okna?

Podkrovní byt bez střešních oken si lze jen těžko představit. Střešní okna s sebou přinášejí nejen světlo a čerstvý vzduch do bytu, ale i některé stinné stránky. Nejčastějším případem výměny střešních oken je poničený rám a křídlo od srážející se vlhkosti na vnitřním skle okna. Proto, aby střešní okno sloužilo co nejdelší dobu, je zapotřebí kvalitní materiál, který tento nápor vydrží a izolační zasklení minimálně dvojsklem s izolačním plynem.

Střešní okna Velux

Na trhu je k dispozici hned několik provedení bezúdržbových oken. Nejznámější značkou jsou okna VELUX, která nabízejí mimo jiné i střešní okna s dřevěným jádrem a povrchovou plastovou úpravou (typ okna GGU), ale pouze v bílé barvě.

stresni_okna

 

FAKRO – střešní okna s ocelovou výztuhou

Další výrobci šli cestou ještě progresivnější. Firma FAKRO nabízí plastové střešní okno s ocelovou výztuhou a vynikající tepelnou izolací, a to ve třech barevných variantách z interiéru (bílá, borovice a zlatý dub). Samozřejmostí je venkovní šedohnědé lemování dodávané dle požadavků střešní krytiny včetně zateplovacích límců.

Střešní okna lze dodat buď pouze kyvná (otevírání přes středový kloub), nebo výklopně-kyvná (typ preSelect FAKRO) a vždy s možností volby různého zasklení (dvojsklo/trojsklo) dle požadavků na tepelnou izolaci. Venkovní sklo je ve všech námi nabízených střešních oknech odolné vůči kroupám a lze ho zvenčí ještě doplnit o protisluneční roletu na manuální i motorický pohon. Podobné doplňky lze instalovat i z interiéru (stylové roletky a žaluzie).

Okna a půdní schody značky FAKRO

Kromě střešních oken FAKRO jsme vám schopni dodat a namontovat od stejné značky i půdní schody (klasické i protipožární), střešní výlezy a světlovody za nejnižší možné ceny.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, nebo nás navštivte v některé z našich vzorkoven v Královéhradeckém kraji.

1