60ed74bb72139.webp

Pergoly Není nad venkovní posezení pod střechou.

Donap Tým profesionálů pro váš projekt

Zasklenou terasu či pergolu můžete mít již za několik týdnů.

Celý projekt od prvního kontaktu až po předání hotové zakázky trvá několik týdnů. Důležitou roli však hraje sezónnost, proto doporučujeme zvažovat zasklívání teras a pergol již v zimních měsících,.

V létě se může realizace z časových důvodů a velké poptávky zákazníků protáhnout až do řádu měsíců, proto neváhejte a poptejte zasklívání už teď.

DONAP - Zasklívání teras a pergol

Příjemné venkovní posezení do nočních hodin, povídání s rodinou a přáteli a samozřejmě kombinace lahodného jídla a pití. Tato idylka se týká především letních měsíců, ale díky zasklívání teras a pergol, které Donap zajišťuje na míru, si tuto příjemnou atmosféru můžete užít po celý rok.
Pergola je stavěna na větrnou zátěž až do 175km/hod.

Využijte zasklívání u novostaveb i stávajících budov

Ať už řešíte novostavbu, nebo chcete zkrášlit stávající domov, zasklívání je možné řešit v obou případech. U novostavby je komfortnější řešit tento plán již v projektové části domu, nicméně finální zaměřování před samotnou výrobou profilů a skel provádíme vždy po dokončení stavby, aby byly hodnoty co nejpřesnější.

U stávajících otevřených teras a pergol vždy předem vytvoříme projekt pro zasklívání, abychom si předem mohli odsouhlasit vzhled a využití nového prostor, který bude splňovat vaše požadavky. Po odsouhlasení návrhu se pouštíme do realizace.

Výhody bioklimatických hliníkových pergol

 • schováte se v ní před každým počasím
 • možnost natáčení lamel až o 135 °
 • možnost dodatečného vybavení bočními zástěnami (screenové rolety), posuvnými prosklenými stěnami, led osvětlením, infrazářiči
 • zatížení střechy sněhem do 100 kg/m2
 • venkovní nábytek, gril a další doplňky jsou chráněny před vlivem počasí
 • jsou prakticky bezúdržbové, v případě nutnosti omyjte vodou
 • stálý vzhled po mnoho let
 • obsáhlá paleta barev

Systémy zasklívání aneb co je dobré vědět

Zasklívací systémy pro terasy, pergoly i lodžie bereme od ověřených českých dodavatelů, nebo používáme námi navržené a vytvořené konstrukce Donapsun.

 • Využití moderní technologie pro snížení tepelných ztrát
 • Zvýšení pocitu soukromí a bezpečí
 • Zasklívací systém může být posuvný i bezrámový

 • Pro zasklívání je možné použiít zasklení 4 mm,  6 mm, případně dvojsklo či  bezpečnostní sklo
 • Možnost bezbariérového prahu
 • Záruka 5 let

ZASKLÍVACÍ SYSTÉMY NEJEN PRO ZIMNÍ ZAHRADY

Pro příznivce zimních zahrad můžeme zábradlí osadit rámovými nebo bezrámovými systémy zasklení, které jsou kompatibilní se všemi typy zábradlí. Jejich montáží snížíte tepelné ztráty a dokážete zvětšit pocit soukromí a bezpečí.

Vybrat si můžete z několika typů zasklení:

Systém posuvný bezrámový

Zasklívat můžeme tímto systémem otvory až do výše 200 cm. Jako výplň je vždy použito bezpečnostní sklo 6 mm. Pokud hledáte funkční, variabilní a bezúdržbové zasklení s dlouhou životností za příznivou cenu, je tento systém vhodnou volbou.

Tento systém je vhodný pro dodatečné zasklení pergol, verand a teras rodinných domů. Jeho přednosti oceníte všude tam, kde vám stavební podmínky nebo estetické požadavky nedovolí použití rámového způsobu zasklení. Systém je vyroben z kvalitních nekorodujících materiálů s povrchovou úpravou dle přání zákazníka
(standard je bílá RAL 9003). Je řešený jako posuvný s možností pohybu jednotlivých dílců do stran.
Sestavy je možné volit v provedení dvojdílném až osmidílném.

Rámový posuvný systém

U tohoto typu je možnost nízkého (bezbariérového) prahu. Celé zasklení je možné uzavřít a zajistit několika druhy madel. Všechny nabízené zasklívací systémy a zábradlí jsou české výroby a výrobce na ně poskytuje záruku 5 let!

Toto zasklení tvoří posuvná křídla, která se skládají z rámu a výplně. Křídla se pohybují na kolečkách po pojezdových profilech. Křídla jsou osazena štětinkovým těsněním, které efektivně chrání vnitřní prostor před deštěm, větrem a prachem.
Profily rámů jsou vyrobeny z hliníku, ve standardní úpravě bílý komaxit, na přání jakýkoli odstín dle RAL.2