610908623f783.webp

Zimní zahrady Díky zimní zahradě jste zároveň doma i venku najednou.

Donap Tým profesionálů pro váš projekt

Rozšíření obytného prostoru o zimní zahradu, zasklenou terasu či krytý přístřešek je designová a praktická záležitost, která však vyžaduje značné zkušenosti.

DONAP zajišťuje kompletně celý servis od poradenství, přes výběr materiálu, návrh stavby až po realizaci.

DONAP - Zimní zahrady pro každého

Boční prosklení lze volit buď pevně zasklené, nebo posuvné, čiré nebo matné, obyčejné nebo kalené. Posuvné stěny lze dodat se sníženým prahem pro snadnější průchod.

Střešní krytinou je obvykle polykarbonát, který nezatěžuje střešní konstrukci, je odolný vůči sněhu a kroupám a nevyžaduje téměř žádnou údržbu.
Není výjimkou použít jako střešní krytinu i bezpečnostní sklo, které pustí ještě více světla než polykarbonát, ale je skrze něj vidět i venkovní nečistota a ne vždy je ke střeše snadný přístup pro umytí venkovní strany skla. Pro lepší izolaci a zároveň i zastínění doporučujeme střechu udělat pomocí dřevěných krovů s klasickou střešní krytinou (doplnit případně střešním oknem) a boční díly vyrobit z okenních profilů (pevných, otevíratelných, sklápěcích, posuvných).

Konstrukce a zastínění přístřešku

Konstrukce je tvořena hliníkovými profily lakovanými do libovolných barev RAL, eloxu či dokonce i imitace dřeva (např. zlatý dub, ořech apod.). Hliníkové stojky vyžadují kotvení do podlahy buď přes betonové patky, anebo lze provést kompletně celou základovou desku včetně zemních úprav a podlah.

Každý přístřešek či zimní zahradu je doporučováno zastínit. Střešní část lze proti sluníčku chránit samonosnou markýzou z venkovní strany nebo plisé roletkou z interiéru. Na svislé stěny existuje více možností jako např. venkovní žaluzie, venkovní fasádní clony, vnitřní vertikální žaluzie, japonské stěny a podobně.

ZASKLÍVACÍ SYSTÉMY NEJEN PRO ZIMNÍ ZAHRADY

Pro příznivce zimních zahrad můžeme zábradlí osadit rámovými nebo bezrámovými systémy zasklení, které jsou kompatibilní se všemi typy zábradlí. Jejich montáží snížíte tepelné ztráty a dokážete zvětšit pocit soukromí a bezpečí.

Vybrat si můžete z několika typů zasklení:

Systém posuvný bezrámový

Zasklívat můžeme tímto systémem otvory až do výše 200 cm. Jako výplň je vždy použito bezpečnostní sklo 6 mm. Pokud hledáte funkční, variabilní a bezúdržbové zasklení s dlouhou životností za příznivou cenu, je tento systém vhodnou volbou.

Tento systém je vhodný pro dodatečné zasklení pergol, verand a teras rodinných domů. Jeho přednosti oceníte všude tam, kde vám stavební podmínky nebo estetické požadavky nedovolí použití rámového způsobu zasklení. Systém je vyroben z kvalitních nekorodujících materiálů s povrchovou úpravou dle přání zákazníka
(standard je bílá RAL 9003). Je řešený jako posuvný s možností pohybu jednotlivých dílců do stran.
Sestavy je možné volit v provedení dvojdílném až osmidílném.

Rámový posuvný systém

U tohoto typu je možnost nízkého (bezbariérového) prahu. Celé zasklení je možné uzavřít a zajistit několika druhy madel. Všechny nabízené zasklívací systémy a zábradlí jsou české výroby a výrobce na ně poskytuje záruku 5 let!

Toto zasklení tvoří posuvná křídla, která se skládají z rámu a výplně. Křídla se pohybují na kolečkách po pojezdových profilech. Křídla jsou osazena štětinkovým těsněním, které efektivně chrání vnitřní prostor před deštěm, větrem a prachem.
Profily rámů jsou vyrobeny z hliníku, ve standardní úpravě bílý komaxit, na přání jakýkoli odstín dle RAL.2