6149996cdf461.jpeg

Zimní zahrady celoroční

Donap Tým profesionálů pro váš projekt

Celoroční hliníkové zimní zahrady jsou královnami mezi zimními zahradami. Jejich stavbou získate další plnohodnotnou obytnou místnost, ze které si můžete udělat například obývací pokoj.

Celoroční zimní zahrady s prosklenou střechou

Zimní zahrady pro celoroční užívání stavíme především z hliníkových profilů s přerušeným tepelným mostem. Střechu je možné zasklít bezpečnostním dvojsklem či trojsklem, anebo komůrkovým polykarbonátem. Jako jedni z mála nabízíme hliníkovou zimní zahradu v různých dekorech dřeva (zlatý dub, ořech atd.) a samozřejmě si lze vybrat libovolnou barvu dle vzorníku RAL. Boční prosklené stěny dodáváme posuvné, otevírací, skládací nebo pevné. Pro komfortní užívání zimní zahrady doporučujeme střešní i boční stínění (markýzy, venkovní žaluzie, screenové rolety).

Celoroční zimní zahrady se střechou s krytinou

Celoroční zimní zahrada nemusí mít vždy pouze prosvětlenou střechu. Není vyjímkou zateplená střecha s krytinou (sladění s krytinou domu) a vyzděné zaizolované sloupky, mezi které se montují samostatné prosklené výplně (HS portál, posuvné a otevírací části nebo pevné prosklení). Pro zvýšení světla v takovéto zimní zahradě lze využít střešní okna, která lze snadno zastínit a omezit tak přehřívání místnosti.

Vysoké nároky na tepelné ztráty

Zasklení, které pro celoroční zimní zahrady používáme, splňuje vysoké nároky na tepelné ztráty a akumulaci, proto se nemusíte obávat vysokých výdajů za vytápění. Pro konstrukci nejčastěji používáme hliníkové profily, které jsou díky kvalitní povrchové úpravě prakticky bezúdržbové. Z pohledu konstrukčního řešení si můžete vybrat jak z pevně usazených skleněných stěn, tak různých posuvných systémů, kterými snadno v letních měsících zahradu otevřete.

Zimní celoroční zahrady na míru

Celoroční zimní zahrady jsou oblíbeným řešením, jak rozšířit stávající obytný prostor. Donap pro vás zajistí rekonstrukci, přístavbu i realizaci zcela nové zimní celoroční zahrady na míru. Často zimní zahradu tvoříme ze stávající terasy, ale možností je daleko více – od novostavby až po nevyužívaný přístřešek.

Výhody zimní zahrady

  • dostatek světla
  • možnost celoročního využití
  • posuvné i fixní prosklené stěny
  • rozšíření obytného prostoru
  • vhodné pro posezení, relaxaci i zahradničení

Máte dotazy?

Nebo chcete vědět více? Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás.

2